Lážo Plážo 2013…

Bylo léto, horké léto, tak jak léto má být…To jsou slova z jedné hodně staré české písničky a úplně vystihují tu příjemnou červencovou sobotu 22.7., kdy se na Ostrově konaly neoficiální závody agility nazvané Lážo Plážo na Ostrově.Závodních týmů bylo tentokrát 64, z toho 29 začátečníků, kteří ještě nikdy nestartovali na žádných oficiálních závodech. Byly to pohodové závody, které jsou určené hlavně pro začínající týmy, které se chystají na svou závodní kariéru. Ostrovanům se jako vždy na domácí půdě dařilo, i když to samozřejmě mohlo být ještě lepší! Grimace (to teď zmiňuji samozřejmě naše otrkané závodníky!) Nejlepší z „mazáckých“ Ostrovanů byla pro tento den naprosto jednoznačně Alenka Janská, která  se svými šeltiemi Kesskou a Bíbou vyhrála všechny tři běhy pro kat. závodníků! Klobouk dolů a ještě jednou gratulace.  Jinak se na start postavili i samozřejmě naši začátečníci  a byli moc šikovní – (v jednotlivých bězích např. zvítězila Vilma Kučerová s Brixem, Petra Macková s Asali nebo Gabča Ředinová se Šarí). Budeme se těšit na podzimní klání „O Mistra Ostrova 2013“, ve kterém se utkají o titul nejlepšího Učně agility. Exciting No nebudu se už více rozepisovat, protože závodní pohodu nejlépe vystihují fotky z akce.  Sponzoři byli jako vždy štědří a tradiční: manželé Liškovi a Maloobchodní síť Brněnka, díky kterým jsme mohli opět rozdávat ceny i za každý jednotlivý bezchybný běh, manželé Homolovi  dodali skvělá moravská vína pro vítěze, přispěl také Internetový Zverimex a společnost Valmont cz (báječnými čokoládami!) a tentokrát nás nově podpořila i paní Lenka Holubová (a zároveň ve svém stánku i představila svoje zboží), která je výhradní distributorkou superprémiového  krmení pro psy zn. Perro. A velmi příjemný byl i sponzorský dar v podobě nanuků pro všechny závodníky, které přivezla maminka Evy Steinhauserové. Děkujeme jim všem! A také všem ochotným Ostrovanským pomocníkům, Radance, Dudynovi a našim babičkám, Ivanovi a Momo za zpracování výsledků a Ivanovi navíc za ten krásný zážitek v podobě jeho běhů s Hektorem! Big Smile.
Budu se těšit nashledanou příště!!!
M.

Výsledky závodů
Fotogalerie – Svaťka Lišková, Lucka Drápelová