Cvičiště Psí školy „Na Ostrově“ je v provozu od roku 2002.

psi-skola

Věnujeme se hlavně základní výchově a výcviku poslušnosti psů všech ras i velikostí.
V socializační školce pro štěňata od 3. do 6.ti měsíců nám jde především o to, aby se u nás štěňata mohla potkat se svými vrstevníky ( ale i  se staršími psy) a naučila se tak velmi důležité „psí komunikaci“.
K tomu učíme jejich majitele, jak mají svoje štěně naučit ty nejdůležitější povely, které budou na své společné cestě životem potřebovat.
No a k tomu i spoustu dalších „blbůstek“, které sice nejsou životně důležité, ale psiska moc baví, protože každý pozitivní kontakt, který pes se svým majitelem má, je prostě „plus“ pro vzájemný vztah!

Následné kurzy poslušnosti jsou zaměřena hlavně pro ty, kteří chtějí rozvíjet to, co se naučili ve školce pro štěňata.
Žijeme ve velkém městě a při početnosti psů v Brně je prostě nezbytné, aby byli ovladatelní. Nejsme sportovní kynologický klub, který by vás připravoval na  zkoušky z výkonu psů, nebo soutěže.
Ale přece jen jedny zkoušky na našem cvičišti z této oblasti jednou za rok pořádáme. Jsou to zkoušky podle zkušebních řádů Kynologické Jednoty Brno, které jsou zaměřené právě na zvládnutí základní poslušnosti psa (Zkouška ovladatelnosti psa a zkouška upotřebitelnosti psa).

Druhou hlavní činností Psí školy Na Ostrově je trénink agility – skvělý sport pro zabavení psa, skvělý sport pro majitele. Bohužel není v našich silách uspokojit v posledních letech všechny zájemce. „Agiliťáci“ se totiž  na rozdíl od kurzistů v poslušnosti moc nemění, a zůstávají nám věrni dlouhá léta (pokud jim to tedy zdraví dovolí).  A pokud tomuto sportu propadnou, tak  si pořizují další a další psiska. :-) A den má bohužel jen 24 hodin a kapacita na trénink je omezená. Takže do kurzů agility přijímáme vždy jen pár nových zájemců za rok.
Nově se věnujeme i tréninkům hoopers – sport podobný agility, ale méně náročný na pohybový aparát psů i pánečků! 🙂

Od roku 2002 prošlo naším cvičištěm stovky a stovky psů a jejich majitelů.
Určitě v průběhu těch let, co je cvičiště otevřeno, nebylo vše jen „růžové“ a určitě se našli i nespokojení klienti. Ale je i hodně těch, kteří se k nám po letech vrací s dalším psím „dorostencem“ a to je pro nás vyznamenání.
Získaly jsme díky naší Psí škole Na Ostrově spoustu přátel a zkušeností a troufnu si říct, že totéž platí i pro hodně našich klientů.

Na závěr snad jen informace o tom, čím se NEzabýváme: převýchovou agresivních psů a nežádoucího chování – na to jsou dnes odborníci – a  neprovozujeme internátní, nebo individuální výcvik a ani hotel pro psy!

Těší se na Vás vaše „učitelky“ :-)

Martina Vaškebová
Radana Růžičková