Mistrovství ČR border collií v agility – Strážnice 2013

dsc_0564Ve dnech 7.-9.6.2013 proběhlo Mezinárodní mistrovství České republiky v agility pro plemeno Border collie. Chtěla bych ještě jednou moc poděkovat celému organizačnímu týmu ze Psí školy „Na Ostrově“ Brno, kteří se podíleli na této skvělé akci. Moje poděkování samozřejmě patří i všem ostatním přátelům a pomocníkům z celé republiky, kteří přiložili ruce, nohy, mozky a i hlasivky k dílu!!! Ale přeci jen tento článek vytvářím pro Ostrovany, takže vyzdvihnu hlavně je! VictoryPro mě tento závod znamenal půlroční přípravy a domlouvání všeho potřebného. K tomu mi (jako vždy) byl nejvíce nápomocný můj partner Dudyn (Petr Dudek) a Radanka. Na třídenní zapisovatelský maraton u zpracování výsledků se velmi zodpovědně připravovala Jiřinka Sáňková, Kristýna Hrazdilová a nepostradatelný Jirka Hrazdil, který bravurně zastupoval Ivana Golku u druhého parkuru a díky kterému mohl být Ivan klidný (na jeho drahou techniku sahaly ženské ruce pouze pod odborným dohledem! Exciting). Příprava časomír, ozvučení a počítačů na zpracování výsledků je pro mě totiž neuvěřitelně složitá záležitost. A nachystat a sbalit všechny ty káblíky a jednotlivé díly do správných kufrů, přihrádek a obalů: to vše 2x denně  3 dny po sobě! bylo opravdu hodně náročné. Ale Jirka, Jiřinka a Momo (pod dozorem Ivana!) to měli dobře secvičené. Jirka, Jiřinka měli na starosti zapisování a obsluhu časomíry na parkuru B a Radana celé tři dny komentovala dění na trati. Na parkuru A to byla Iva (Momo) Momirovová, Kristnýna Hrazdilová a já. Všechny startovní listiny a výsledky zpracovával perfektní tým Ivan a Momo. Ještě dlouho do noci vždy pracovali na všech potřebných úpravách! (Klobouk dolů!)  Kolem parkuru byli nezbytní pomocníci: Eliška Vejrostová, Jirka a Hanka Skolkovi, Dudyn, moje dcera Tereza  a také Darja Dytrychová, která sice momentálně nemá border collie (má australskou kelpii), ale určitě se k tomuto plemeni zase vrátí! Grimace. Zbytek pomocníků tvořili naši kamarádi z Hodonína, Prahy a vypomohli i členi OSA VOSA Ostrava. Kdo nenarovnal cca 190x po sobě látkový tunel, neví, co to je pomocníkování! Victory Jirka Skolek na to určitě nezapomene! Stejně tak několik hodin stát a být připravený rychle zvednout spadlou tyčku, o záložním stopování času ani nemluvím a nahánět ke startu závodníky taky není žádný med! Big Smile Večer jsme vždy padali únavou, ale stejně jsme nakonec byli poslední, kteří šli v kempu spát, protože přes den jsme na povídání a bavení se prostě neměli čas.Exciting. Eliška a Kristýna a Jirka navíc ještě závodili (my už jsme to s Radanou pro letošní rok vzdaly, protože přeci jen byla zodpovědnost za bezchybný průběh závodu větší, než chuť si zaběhat.) Z minulých ročníků ale víme, že to není nic jednoduchého skloubit pomocníkování a závodění. Nicméně se Elišce povedl skvělý  kousek a vyhrála hned úvodní běh Mistrovství a to jedinným čistým během z 56 týmů (tento parkur kromě ní doběhly už jen 3 týmy, ostatní byly diskvalifikované!). Dařilo se i naší Dáši Žákové, která také zvítězila v jednom z běhů a to Tachyon Trophy (jumping pro kat. A1).
Ale zpátky k organizaci: odměnou za tři náročné dny bylo poděkování od závodníků! Mistrovství se podařilo a jedinou vadou na kráse bylo to, že jsme těsně před víkendem odvolali stánek s točenou zmrzlinou. Přeci jen předcházející povodňový víkend nahlodal naši víru v předpověď počasí, která slibovala krásný a teplý víkend! Tentokrát jim to vyšlo a tak jsme ty zimní bundy a čepice nechaly na dně našich zavazadel.
Takže ještě jednou moc děkuji všem, kteří s námi byli!!!
Všechny informace a výsledky z této akce najdete na jejich webových stránkách!
fotogalerie Marka Beneše