Zkoušky ZOP a ZPU1 – 4.5.2013

dsc_0482Po dlouhé zimě konečně přišlo to pravé, krásné jaro a s ním i první akce, kterou jsme na cvičišti uspořádali. Zkoušek ZOP a ZPU1 (podle zkušebních řádů Kynologické Jednoty Brno) se zúčastnilo 13 týmů ze Psí školy Na Ostrově. Byla to krásná májová sobota a vše šlapalo jako po másle. Tentokrát byl na cvičáku první pan rozhodčí Ing. Novák (tedy samozřejmě mimo mě a Radanu Big Smile) a byl dost zmatený, kde jsou všichni ti zkouškaři. Jenže nám už se loni osvědčil organizátorský model, kdy zkouškaři přicházejí na cvičák postupně během dopoledne, a nemusí třeba hodinu, nebo dvě,  čekat na svoje „antré“ a potom ještě na skupinové cviky. Tak jsme vytvořily model, podle kterého přijde vždy skupinka zkouškařů, kteří si svou zkoušku odbudou za cca půl hodiny  a nemusí tak přenášet svou nervozitu z čekání na svého psa. A vše tentokrát klaplo přesně podle plánu: pan rozhodčí měl po příjezdu klid na ranní výbornou kávu a medovník (děkujeme Lei Klimešové za zapůjčení naprosto úžasného přístroje na skvělé „kafíčko“ i za ten skvělý medovník! Girl). Hned po jeho konzumaci  se dostavily i zbylé dvě účastníce zkoušek ZPU1 (protože Lukáš a April byli na místě „hujersky“ dřív! :-)) a tak jsme mohli (téměř přesně  podle našeho  harmonogramu! Grimace)  začít  s přezkoušením Lukáše a April, Jany a Dennyho a Věrky a Borise. Všem se zkouška povedla!!!
Po nich už přicházely postupně skupinky „zopkařů“. Pravda ovšem je, že některé z týmů jsme viděly nedočkavě obcházet Ostrov už hodinu před domluveným termínem.. Big Smile Ale všichni  dodržovali plán vstupu na cvičák podle našeho rozpisu tak, aby nerušili právě ty, co se potili na place! Exciting Vyjímku jsme udělovaly jen těm, co přinášely dobroty na Ostrovanský stůl! A tady bych  ještě jednou chtěla za všechny účastníky poděkovat  Andreji Heřmanové a Katce Hvězdové za skvělé sladké dobroty!Victory
Už jsme s Radanou pořádaly  opravdu hodně zkoušek, ale pořád je prožíváme ve stejném stresu, jako ty první. Přejeme všem našim svěřencům, aby je zvládli a měli radost z výsledku.  Samozřejmě známe všechny nedostatky týmů, které na zkoušky připravujeme a vždy se modlíme za to, aby zůstaly skryté! Amazing Tentokrát to vyšlo a všichni zkoušku zvládli. Nejlepší odměna i pro nás, coby výcvikářky, protože vy všichni jste odrazem toho, co vás učíme. Big Smile
Děkujeme všem zúčastněným za skvělé vystupování, které ocenil i pan rozhodčí, všem přispěvatelům dobrot pro ostatní (i toto panu rozhodčímu neušlo, protože to prý je vidět jen u nás! Girl¨)
Byli jste skvělí a doufám, že se v tomto duchu povedou i všechny následující akce Psí školy Na Ostrově.
Neméně skvělá je ovšem na každé naší akci i Svaťka Lišková, od které máme i parádní  fotoreportáž. Já ji prostě musím obdivovat, protože každý z účastníků byl na place jen jemu vyměřenou dobu. Ona tam ovšem byla stejně dlouho, jako pan rozhodčí , a ještě fotila i dlouho po oficiálním konci zkoušek. Vždy to dopadne tak, že to odnesou její nemocná záda. Ale Svaťku to nikdy neodradí a přijde zas!. Děkujeme Svati.Victory
Příští událostí  bude 2. ročník závodů  „O nejlepšího Pátka a Robinsona“  (závody podle zkoušek ZOP a ZPU1), kterých se zúčastní i většina absolventů těchto zkoušek! Ale pozor, tentokrát už se bude závodit!!! Grimace Pan rozhodčí už určitě nepřimhouří oko nad nějakou tou nervozitou – závod je závod, a zkouška je zkouška. Big Smile
Ale samozřejmě budeme držet pěsti všem domácím týmům, protože konkurence z „venku“ je tentokrát veliká!
Martina a Radana

fotogalerie
výsledky zkoušek:

ZPU1:
Jana Kopřivová a Denny (pudl), 139 b., známka VD
Lukáš Junga a April Joy Debra-Damo (flat coated retriever), 132 b., známka VD
Věra Kadlecová a Boreas de Vent Bellas Liberi (briard) 123 b., známka D
ZOP: 
Zuzana Černá a Gamay Corlan Gi, (WCC), 100 b., známka V
Alena Frimmelová, Angelica Silver-Choco Michelle, 99 b., známka V
Kateřina Hvězdová, Ardo (mix setr), 95 b., známka V
Andrea Heřmanová a Albi Derbeko (BOC), 93 b., známka V
Jitka Benešovská a Anastazie Audry A Finta F Morava (knírač střední P+S), 92 b., známka V
Gabriela Ředinová a Uŕe So Beautiful sheltie z Heřmanova Dvora (šeltie), 91 b., známka V
Zuzana Černá a Holmes Corlan Gi, ´(WCC), 87 b., známka VD
Stanislav Valehrach a Jenny Z Targenu (NO), 73 b., známka D
Věra Hromádková a Chrystal Colran Gi (WCC), 71 b., známka D
Lea Klimešová a Excalibur Anunnaki (RR), 70 b., známka D

Gratulujeme!!!!

P.S. Musím říct, že obdivuji novinářské řemeslo: psát poutavě a zajímavě o tom, co se událo, nebýt nudný nebo strohý, neopakovat se… Nejsem novinář, ale  reportáže z našich akcí prostě psát musím, protože tím chci psát i malou kroniku Psí školy. Takže se omlouvám všem případným čtenářům za to, že se třeba opakuji, nebo to občas není ke čtení! Big Smile

[slideshow id=29]