Halloweenský závod – 3.11.2012

dsc_0370Po několika letech pořádání Mikulášských závodů jsme se rozhodli, že to chce nějakou změnu. Halloween se tak nabízel téměř sám, protože masky a taškařice, který tento svátek v Americe a jiných zemích provází, jsme mohli krásně využít na náš „sranda“ závod.  Na „dušičkovou“ sobotu tedy proběhl první, (a podle mého Big Smile) vydařený ročník Halloweenského závodu.. Některé kostýmy byly opravdu velmi, velmi vydařené! Victory
Hned ráno, když přišla teta Momo, tak se mi z její masky čarodějnice zatajil dech – byla prostě dokonalá. Stejně krásný a propracovaný do detailů byl i dýňový kostým Svaťky – dokonce si sama vyrobila i dýňové náušničky… Big Smile Tak jsem se těšila, v čem přijdou závodníci. A nezklamali! Byla to paráda. Cry  Čerti, Mikuláši a andělé byli sice také krásní, ale tak nějak jednotvární. Tady se každý vyřádil dle své fantazie. No posuďte sami v naší fotogalerii. Co se týká disciplín, tak jsme se je také snažili upravit v duchu Halloweenu, takže se například skákalo přes „Záhořovo lože„, chodilo přes „kostlivcovo pole„, házelo se dýněmi, atd.
Nakonec jsme sečetli přidělené body a určili vítěze pro malá a velká plemena. Za „velkáče“ to vyhrála Petra Musilová s Benem a Bakem (oba němečtí ovčáci) a protože na dalším místě se se stejným počtem bodů umístili dva závodníci, tak se musel udělat tzv. „rozstřel“ – Eliška a Lukáš museli svým psům co nejrychleji nazout ponožky. Nakonec byla rychlejší Eliška Vejrostová s Lajlou, takže na Lukáše Jungu a jeho April zbylo třetí místo. Big Smile V „maláčích“ bylo pořadí bez pochybností – vyhrála Lucinka Frimmelová s Gassíkem, druhá byla Eliška Vejrostová s Babu a třetí Terka Vaverová s Kenym
Nejhorší bylo vybrat vítěze soutěže o nejlepší kostým (i když „Mrtvou nevěstu Ivetu“ asi nikdo nepřekonal Grimace)- pro mě  byli vítězi všichni, protože každý z těch, co si připravili kostým pro sebe, nebo svého psa, investovali svůj čas, svoji práci, nebo svoje peníze jen proto, že my jsme si vymysleli závod v maskách!Shame Je fajn vědět, že máte smysl pro humor a nadsázku.Victory Jak už jsem avizovala v propozicích – nešlo o závody v pravém slova smyslu. Šlo hlavně o setkání a zábavu. A myslím, že to vyšlo!
Na Ostrovanském stole se opět sešlo spousta dobrot a naše babičky se vzorně starali o to, aby bylo co pít.
Díky příznivému počasí každý hned nepospíchal domů a tak se nějaký čas postávalo kolem stolu, opeklo se pár špekáčků, vypilo spoustu litrů čaje i svařáčku a nakonec jsme vypustili i halloweenský balón štěstí. Letěl vysoko, ale moc daleko nedoletěl – těžko uvěřit, ale za pár hodin ho Dudyn našel blízko našeho domu na Lesné! Takže snad se všechna ta napsaná přání splní! Exciting

Velké poděkování Radaně, Momo i Dudynovi za organizaci, Svaťce za krásné fotky, manželům Liškovým a Homolovým i Lee Klimešové za ceny pro vítěze i dárečky pro všechny závodníky a ještě jednou všem za účast!
Martina
[slideshow id=26]