Závody „O nejlepšího Pátka a Robinsona Ostrova“

dsc_0630První oficiální závody podle zkoušek ZOP a ZPU1 máme úspěšně za sebou! Po zkouškách ZOP a ZPU1 jsme uspořádaly po 14 dnech uspořádaly závody podle těchto zkušebních řádů… Tak brzy proto, aby to ještě nestlihli zkouškaři zapomenout!Wink Myslela jsem, že o závody bude větší zájem z jiných klubu, kam jsem pozvánky posílala, ale nakonec se zúčastnily pouze dva „pevninské“ týmy a to v kat. Pátků (tj. kat. podle zkoušky ZOP) Zuzana Wildmannová s belgickým ovčákem Agim a v kat. Robinsonů Michaela Pavlíková s Athosem (zlatý retrívr). Jinak už soutěžily pouze domácí týmy…
Pan rozhodčí Ing. Novák se nepohyboval o moc lépe, než na zkouškách, protože teprve den před závody navštívil lékaře, který potvrdil, že prsty na noze má opravdu zlomené!! (již 14 dní!). Takže jsme mu opět přistavily stoličku a on se přezul do sandálků a jal se posuzovat 10 týmů v kat. Pátci! I přes to, že ho nohy musely pekelně bolet měl velmi dobrou náladu. Na začátku akce  avizoval přísnější  posuzování výkonů, než na zkouškách, a opravdu to dodržel.  Ale měřil všem stejně a zvítězili prostě ti nejlepší. V kat. Pátci to byla právě jediná „zahraniční“ účastnice Zuzka Wildmannová. V této kategorii budeme prostě muset ještě víc trénovat, ale každý začátek je těžký! Z vlastní zkušenosti víme, že nervozita psovoda udělá svoje a i když se jinak na tréninku daří, tak na závodech může být vše jinak. Ale nebojte se, to se časem poddá! Smile
Nejlepším Robinsonem (kat. ZPU1) se stala naše Dáša Žáková s border collií Cherry. Ve skupině Robinsonů byly předvedeny opravdu vyrovnané výkony a svědčí o tom i bodové ohodnocení na výsledkové listině. My, jako trenérky, jsme byly opravdu moc potěšené výkony našich svěřenců! I pan rozhodčí vyjádřil při vyhlašování výsledků svoji spokojenost s úrovní závodu.
Děkujeme všem, co donesli na „Ostrovanský stůl“ dobroty – kvitujeme s povděkem, že se tato tradice tak pěkně ujala! Děkujeme za zpracování výsledků Ivanovi Golkovi (tomu „pánovi za plotem“), který také zároveň závodil a šlo mu to velmi dobře – viz. výsledky. Děkujeme Svaťce Liškové a Mirce Ošmerové za fotodokumentaci celé akce  (mimochodem obě zároveň závodily). Děkujeme sponzorům cen pro vítěze: manželům Homolovým, Mirce Ošmerové a společnosti Brněnka a.s.. No a nakonec nezbývá než poděkovat za skvělé počasí (někomu, kdo to řídí!) a všem zúčastněným za bezva den!!!!
Byl to první ročník a uvidíme, jestli bude i pokračovaní…
Výsledky a Foto (Svatava Lišková), Foto (Mirka Ošmerová)
Psaly rukou nerozlučnou: pravá andělská (Martina) a levá ďábelská (Radana)!Innocent
[slideshow id=20]