Velikonoční Beránek 2012 – závody agility, Třebíč

p1150500Nejsem si jistá, kolikrát jsem se už zúčastnila těchto bezva závodů, pořádaných Agility Klubem Třebíč… Už je to pěkná řádka let, kdy jsem začala na Velikonoční pondělí ujíždět z domova před koledníky! 🙂 Letos se tento závod konal na novém místě a to na místním baseballovém hřišti na okraji Třebíče.  Prostory pro venčení psů neomezené, zázemí standartní, snad už jen nejsme zvyklí na závod bez elektronické časomíry, a také by se při lepší organizaci daly závody zkončit o dobrou hodinu a půl  dřív! Ale co je dokonalé, že?? :-).  Jinak pro nás na těchto závodech převládala samá pozitiva:   Věrka Janatová (šéfová místní agiliťácké komunity) zavedla už před lety  báječnou věc pro závodníky v podobě „švédského stolu“ plných skvělých dobrot: buchtičky, koláčky, sladké řezy apod.  -(loni dokonce valašské frgály). I pro pesany je na stole vymezeno místo – spousta různých malých sušených mlsánečků.  Je to opravdu moc příjemné, když si v průběhu celého závodního dne můžete kdykoliv přijít k tomuto stolu a nabídnout si něco dobrého, nebo donést něco dobrého vašemu pejskovi. I ceny pro vítěze se odvíjí ve velikonočním duchu a každý vítěz si odnese tu správnou velikonoční výslužku v podobě čoko-vajíček, nebo velikonočních beránků.
Naše Ostrovanská výprava letos právě o tyto ceny nouzi neměla, protože v každé kategorii stál někdo od nás na stupních vítězů! A to je prostě paráda, když si můžeme při vyhlašování zakřičet “ Ostróóóóff“ :-). Naše výprava byla početná: v kat. small Dana s kníračkami Aishou a Engie, Staňka s Dastíkem a Evča s Greasy, v medium Ivoš s Benem, Momo se Sebanem a Igor s Eliánou a Berunou, a v large Radana s CD, Verča s uslintánkem Kečíkem, Jířa s Kajríškem a Katka s Porche. Tratě stavěla Jiřina Máčková, která bude letos posuzovat MS v agility v Liberci. Parkury nebyly ničím vyjímečné a bylo to opravdu jen o tom, poprat se sám se sebou a zaběhnout co nejlépe!
Jediné, co mi kazí náladu, je to, že jsem si sebou dovezla kameru i foťák v dobrém předsevzetí, že budu natáčet a fotit jak divá… Fotila jsem a natáčela, ale technika mě opět překonala… sice jsem kameru i foťák vzorně přes noc nabíjela, zapomněla jsem do obou paměťové karty a s těmi vypůjčenými si ti mí dva miláčci nějak nerozumněli.. Takže video nemám žádné a fotek jen pár…:-(
Ale to nevadí – myslím, že kdo se zúčastnil bude mít vzpomínku i bez videa a fotek a kdo ne, ten se třeba zúčastní příště! 🙂
Martina

výsledky, foto na naší galerii.

[slideshow id=15]