Letní Robinsonáda 2024 – reportáž

Závody agility pod názvem Letní Robinsonáda pořádáme v květnových dnech od roku 2011! V naprosté většině ročníků jsme si na těchto závodech užívali slunce, plnili bazénky s vodou pro psy, popíjeli studené nápoje na ochlazení a mazali se opalováky s vysokými faktory..
Letos to prostě po těch letech nevyšlo… Zima by nám nevadila, ale bouřky a „konve“ vody padající z nebe ano…
Začalo to už den před závody, kdy celé dopoledne v Brně lilo tak, že jsem už obvolávala všechny zainteresované na závodu ( hlavně tedy Ivana s jeho časoměřickou technikou a ozvučením, Olu, která měla zajišťovat občerstvení, Pavla a jeho prodejní stánek RAK Brno a zařizovala ubytko pro Báru (rozhodčí), která původně chtěla přespat na cvičáku ve stanu, ale do toho mokra se jí nechtělo. Moje předpověď počasí ukazovala, že v sobotu bude v podstatě celý den možnost deště a bouřek a tak jsem velmi vážně uvažovala o tom, že závod zruším předem. Ale předpověď se u každého diametrálně lišila a nakonec po poledni přestalo pršet a bylo pěkně, takže jsme odpoledne všechno připravili na závod a modlili se, aby to klaplo jako vždy…
Ráno to ještě vypadalo nadějně, ale potom přišel první bouřkový mrak… První běh závodníci ještě odběhali, přestavil se parkur na druhý a v jeho půlce přišla další várka deště… A na radaru bylo vidět další pás bouřek valící se na Brno. A přišel čas na moje těžké rozhodnutí, že závod v jeho průběhu zruším, i když jsem to ještě nikdy neudělala. Ale už šlo o zdraví psů i lidí a podmínky pro závodění prostě nebyly regulérní. Rozhodčí Bára Škarnitzlová měla úplně stejný názor a s každým psem, který vybíhal z mokrých tunelů v kotrmelcích byla víc a více nešťastná.
Větru a dešti prostě neporučíme a všechno je jednou poprvé…
Bylo mi to nesmírně líto hlavně kvůli všem závodníkům, kteří se k nám těšili a my si jejich přízně opravdu vážíme.
Už vážně uvažuji o tom, že pokud tyto extrémní výkyvy počasí budou pokračovat, tak venkovní závody prostě nebudeme pořádat.
Halu k dispozici nemáme, takže bychom tím ukončili zase jednu éru, na kterou snad bude spousta závodníků vzpomínat v dobrém . 🙂
Ale momentálně musím poděkovat všem, kdo se podílel na letošní Letní Robinsonádě:
Především sponzorům cen pro závodníky: Míši Bakrlíkové, Vlaďce Homolové, Svaťce Liškové a firmě Chovatelské potřeby Rak ( na rozdávání cen nakonec došlo jen omezeně, ale všechno to co bylo neuděleno, zůstane uschováno pro naše další závody a to Podzimní Robinsonádu. 🙂 )
Obrovské poděkování Ivanu Golkovi, který už v pátek avizoval, že nechce nic instalovat v mokru, ale nakonec přijel, instaloval a ještě nám po zrušení závodu zprostředkoval na své obrazovce semifinále v MS hokeji! (a že to byla spanilá jízda našich hokejistů! 🙂 )
Moc děkuji našim zapisovatelkám a výpočetnímu středisku: Jiřinka Sáňková a Vlaďka Homolová a všem pomocnicím a pomocníkům z Ostrova, kteří jsou ochotní s námi strávit svůj volný čas!!!
Děkuji Olze Vaverkové za občerstvení pro všechny a našim babičkám za kávičku. 🙂
Na závěr děkuji rozhodčí Báře Škarnitzlové za její podporu v mém těžkém rozhodnutí a za její profesionální přístup a pohodu.

Uvidíme, kam se bude svět a jeho počasí ubírat v příštích měsících.
Zatím otázku pořadatelství dalšího ročníku nechám otevřenou… 🙂


Foto z akce.
Výsledky