Psincový kašel..

Dobrý den všem!
V posledních dnech máme od vás hlášeno poměrně dost případů nákazy psincového kašle a k tomu i zvracení u psů… 🙁
Je to každoroční podzimní i jarní situace, která se u nás na cvičišti vyskytuje, a to především u štěňat a mladých psů (něco jako u dětí, které jdou poprvé do školky.)
Jako vždy doporučuji očkovat svého psa proti psincovému kašli.
Některý pes „projde“ kolem psincáku bez následků, některý jen 2-3 dny kašle a dusí se (ale je to opravdu hrozné se na to dívat.. ), další trpí třeba týden nechutenstvím a má průjem, ale známe i takové pacienty, kteří byli měsíc na antibiotikách a i potom nebyli úplně v pohodě a za pár měsíců „to“ chytli zase… 🙁

V každém případě platí pravidlo: pokud mi pes začne kašlat, nebo se dávit, nebo mít průjem, nebo být apatický… Zůstanu s ním doma, vyhýbám se veřejným výběhům a kontaktu se psy , nechám psa odpočívat a před návštěvou veterináře mu raději zavolám předem, abych si domluvila individuální návštěvu. Čekárna plná psích pacientů a můj kašlající pes prostě není dobrá kombinace… 🙂

A také doporučuji nosit si na cvičák svou vlastní misku a vodu.

Tak přeji všem našim psím kamarádům, ať se jim nákaza vyhne!

Martina