Mikulášský závod – reportáž

Letošní ročník Mikulášského závodu byl velmi ohrožený – na začátku týdne, ve kterém se měl konat, ochromila Českou republiku nevídaná ledová kalamita.. Šaliny v Brně nejely, tramvaje v Praze se dokonce nerozjely celý den – což prý bylo poprvé od vzniku této dopravy v hlavním městě! Electric ShockAž do středy do rána byla všude námraza, kvůli které jsem nemohla ani otevřít branku na cvičák. Pak přišlo konečně oteplení, ale s ním i plno vody.. A promáčený cvičák a na něm spousta lidí a psů v zimě  znamená, že se ničí trávník… Ve čtvrtek ale vysvitlo po dlouhé době slunce a začalo foukat. Vše vypadalo nadějně, tedy kromě předpovědi počasí, která do Brna na noc z pátku na sobotu předvídala déšť… A bohužel se nepletla.. V sobotu ráno už sice nepršelo, ale já jsem měla pramalou chuť závody na cvičáku uspořádat.. Jenže… Věděli jsme, že má spousta Ostrovanů nachystané masky pro sebe i psy, že chystají dobroty na Ostrovanský stůl a že se těší nejen naše juniorky, ale i skalní Ostrovani… Scorn
Takže se nakonec závod konal se všemi naplánovanými disciplínami a vyhráli všichni ti, kdo se akce zúčastnili, dali si práci s výrobou kostýmů a všech úžasných dobrot, nebo  byli ochotní strávit pár hodin na blátě a bavit se tím, co jsme pro ně vymysleli zase za „ptákoviny“. Victory  Sice jsme nějaké body rozdávali, abychom mohli vyhlásit vítěze, ale opravdu to tentokrát nebylo důležité! A co se týká ocenění kostýmů, tak tam je to každý rok stejné: vždycky zapomeneme někoho jmenovat, což mě vždycky dostatečně moc mrzí… Tentokrát to byla Sisi, která byla přitom tak výrazná ve své Luciferské masce a taky čertice Lenka, kterou její fletka Airin celou dobu okusovala na její čertovské vestičce… Omlouvám se převelice!!!! Ale za nejpovedenější masku stejně „porota“! vyhlásila  kostým STROMEČEK, ve kterém celou dobu závodů vystupoval Aleš Dráb!!! Sice to nebyl ani čert, ani anděl a ani Mikuláš, ale byl prostě nej!! Tradičně si s výrobou kostýmu dala práci i Helča Sajbrtová, která přišla v Mikulášském hábitu a svou Dorku dokonce „namouřila“ na její jinak sněhobílé mordě! Big Smile. Jako Anděl s ďáblem v těle  působila Kačka Muchová (její vlasy jsou prostě skvost! Big Smile) A nejkrásnější anděl byla naše Jiřka Sáňková, která prostě nikdy nezkazí žádnou legraci!!! Cry
Moc všem děkuji za účast, za vaši práci při výrobě kostýmů, za to, že se v dnešní uspěchané době umíte bavit!
A tyky děkujeme za fantastický výtvory na Ostrovanské stole: Sice nevím, kdo co donesl, ale bylo to všechno moc dobré: nejkrásnější byl samozřejmě dort ve tvaru hlavy Čerta, který pro nás vyrobila babička Terky „Oliverové“ Exciting a taky byly famózně ozdobené perníčky... pánská část zřejmě ocenila tlačenku od Lei, mini řízečky Jirka  asi záměrně  „odhalil“ až když už byla velká část účastníků doma (to je samozřejmě vtip!!! ), sýrové kostičky byly taky velmi vtipné a o jednohubky z rybičkové pomazánky  byla úplně na závěr akce téměř bitka (to když jsem je chtěla přidávat do balíčků „s sebou“ a Radana a Lea mi v tom chtěly zabránit s tím, že ony se o ně určitě postarají líp!Big Smile
Taky moc děkujeme Olči Vaverové za obstarání teplého čajíku pro všechny závodníky a diváky!!!
Doufám, že si to užily hlavně naše juniorky Terezky „Bonyová“ a „Oliverová“ , holky Klimešovy Vanda a Laura,  Sára, a Sisi. Victory

Děkuji také Radaně, Momo a Dudynovi, kteří se o závodníky vzorně starali!
A poznámka na závěr: jestli tento trend „zimního“ počasí bude přetrvávat i v letech  příštích, tak raději  vymyslíme nějaký úplně jiný závod – třeba „Dožínkový“ – to by mohlo být krásně a sucho!!! Grimace

A nakonec moc a moc děkuji Svaťce Liškové, která přišla závody fotodokumentovat, i když měla za sebou dva náročné dny mimo republiku a dostala se do postele až v sobotu nad ránem!!! Díky Svati za tvou obětavost!!!Girl

Martina