Mistrovství světa agility 2012 – Liberec

dsc_00206 dní strávených v Liberci se pro nás zařadí mezi ty nezapomenutelné. Každý z nás, kteří na MS byli, bude mít trochu jiné vzpomínky a zážitky, ale troufnu si říct, že většina z nich bude příjemných. Pro mě, jako reprezentantku to bylo nejkrásnější mistrovství, kterého jsem se účastnila. Domácí zázemí, nejbližší přátelé na dosah, rozmazlování ze strany vedení repre, prima parta, senzační fanoušci – to vše se určitě podepsalo i na skvělých výkonech českých reprezentantek.. Začalo to tím, že jsem se s Jitkou Klozovou vydala na Ještěd a viděla tak z místa konání něco víc, než jen hotel a halu.[singlepic id=505 w=320 h=240 float=none] Večerní posezení na chodbě hotelu s dalšími členy výpravy a vodní dýmkou mělo také něco do sebe!Big Smilep1000553 Ve středu večer jsme se vypravili na Gala večer, na který se některé z „repre“  holek připravovaly dokonce pod dohledem kosmetičky a kadeřnice.Big Smile Když jsme všechny společně vešly do sálu, tak bylo jasné, že jsme ta nejkrásnější výprava na světě! Ve čtvrtek ráno nás čekal trénink a odpoledne slavnostní zahájení, na které už přijelo i spousta Ostrovanů!Victorydsc_0121 A ve čtvrtek odpoledne už to všechno začalo doopravdy! Po Kessčiné „nehodě na první tyčce“ z jumpingu družstev large dsc_0337, jsem večer mobilizovala své síly na pokoji pomocníků, kde se nakonec sešla prima sestava a snědly a vypily se téměř všechny zásoby na celý víkend..Grimace Z Ostrova jeli dobrovolně pomáhat Radanka, Momo, Alča Janská a Dudyn. Neměli to lehké – každé ráno museli být v 6.00 hodin na „značkách“. Ale pořád z nich sálal elán a byli v dobré náladě. Byla bych ráda, kdyby napsali i oni svůj pohled na toto MS. Pro mě vše (až na malé drobnosti) klapalo naprosto perfektně. Páteční večer už byl hodně veselý – zlatá medaile družstva large v běhu agility, to stejné v družstvu medium a k tomu jejich stříbrná z jumpingu  a tím pádem oslava Mistrů světa v kat. medium – to už stálo za pořádnou oslavu za zvuků otvíraných lahví se šampaňským!Cry Byli jsme všichni v euforii. Ale také družstvo small mělo dobrou pozici pro sobotní finále a holky ještě čekaly běhy jednotlivců, takže se šlo zodpovědně před půlnocí spát. A naší radosti nebyl konec ani v sobotu. Holky small daly běh agility na bronzovou medaili a celkově se z nich staly vicemistryně světa! Fantastický. VictoryA to ještě nebylo vše. Bára Sajdoková  a Petra Hamšíková měly startovat v  nedělním finále ze čtvrtého a pátého místa  a stejně perfektní pozici měla i  Ola Edrová z desátého místa  v kat. large. Takže večer opět oslava, i když sil už ubývalo. Čekal nás poslední den mistrovství, ten nejlepší, který na MS bývá – finále jednotlivců (i když pro mě už začínají být zajímavější a emotivnější soutěže družstev!Grimace). Měly jsme 3 šance na tituly a 9 šancí na medaile z běhů. Nakonec se povedl jeden titul a to vicemistryně světa v kat. medium pro Petru Hamšíkovou a její Laru. dsc_0720Martina Magnoli-Klimešová bohužel v běhu agility zůstala na nepopulárním 4.místě – škoda. Závěr totoho skvělého mistrovství pro nás reprezentanty a všechny pomocníky zajistila Míša Bakrlíková v místním bowlingovém baru a tam už  ze všech účastníků spadly poslední zbytky napětí a užili jsme si skvělý závěrečný večer.Big Smile071020122188
Děkuji za českou repre všem fandícím divákům v hale i těm, co drželi palce z domu. Byli jste úžasní a byla radost běhat za takové podpory! Victory
Pro Českou republiku to bylo nejúspěšnější mistrovství a to nejen po stránce výsledků. Organizační výbor s partou dobrovolníků dokázali, že se i „na východě“ umí uspořádat důstojná akce světového formátu. Ohlasy od zahraničních výprav a delegátů FCI jsou kladné a některé až nadšené. Moje speciální poděkování patří Míši Bakrlíkové, která je pro mě duchovní silou celého tohoto podniku. Příprava mistrovství není otázka měsíců, ale let. Ona a její tým všechno ustála a ještě byla podporou pro nás, závodníky.
O Liberci by se dal napsat několikastránkový elaborát, ale fotky asi budou výstižnější.
Takže opět děkujeme Svaťce Liškové za její fotoreportáž – 1.část, 2.část ,
Závěrečný bowling večírek focený z mobilu Dudyna,
Úterní párty na chodbě a výlet na Ještěd.
Foto Irena Holková
Videa: všechna důležitá videa najdete na této adrese. A jeden krásně zpracovaný a vystihující atmosféru zde! A jeden pohled do zákulisí od Pavla Koška
Výsledky najdete na stránkách mistrovství.

A malá poznámka pro zasvěcené závodící agiliťáky What:

Běžet jako čtvrtá v družstvu, když víte, že musíte doběhnout čistě, je prostě nervy drásající! Moje čtvrteční zklamání po pádu první tyčky bylo obrovské, moje úleva po pátečním čistém doběhu ještě větší. Jsem šťastná, že jsme to s Kesskou na konci její repre kariéry dokázaly, i když to celkové stříbro by bylo určitě ještě lepší. Ale člověk musí s pokorou brát to, co mu život a štěstěna připraví. Hlavně že jsme zdravé!Cry
Martina